Ochotnicza Straż Pożarna
Ksawerówka

• Ksawerówka 43a
  • 21-060 Fajsławice
  • Nasza jednostka powstała w 1926 roku, obecnie liczy 35 członków. W gminie Fajsławice do której należymy działa jeszcze 5 innych jednostek OSP.
  • Gmina Fajsławice zajmuje powierzchnię 70,4 km2 i liczy 5380 mieszkańców. Fajsławice leżą 35 km od Lublina i 20 km od Krasnegostawu, przy trasie krajowej Warszawa Lublin Zamość. Jest to typowo rolnicza gmina z przewagą uprawy zbóż, jednak jej specjalnością jest uprawa ziół. Specjalizuje się w przetwórstwie rolno-spożywczym oraz produkcji zdrowej żywności. Na jej terenie znajdują się obecnie 2 większe zakłady pracy: Oddział Herbapolu Lublin oraz Zakład Produkcyjny Polski Chmiel. W skład gminy wchodzi 12 sołectw, a w największych z nich utworzone zostały Ochotnicze Straże Pożarne.

pozar1